Według Elle Decoration – najbardziej designerska księgarnia na Starym Kontynencie, a według InStyle – jedno z najmodniejszych miejsc w Polsce.

Motywem przewodnim Bookarestu jest design i książka. Nowoczesny wystrój wkomponowany w zabytkową przestrzeń Starego Browaru tworzy niepowtarzalną atmosferę. Połączenie księgarni z maleńką kawiarenką, gdzie można wygodnie usiąść, delektować się ekologiczną kawą, słuchać klimatycznej muzyki, przeglądać setki albumów i czytać ciekawe książki, sprawia, że jest to jedno z ulubionych miejsc książkowych moli.

Bookarest to nie tylko literatura, ale także designerskie gadżety. Autorska seria Bookarest Design to zbiór porcelanowych MOLI, które podpierają stojące na półkach dzieła. Nie brakuje tu także wyrobów Vitry czy Seletti i kalendarzy Moleskine.

Animacją życia kulturalnego oraz działalnością oświatową zajmuje się fundacja. Bookarest jest inspirującym miejscem kulturotwórczym. Ponad sto spotkań z ludźmi świata książki rocznie, dyskusje, wystawy, pokazy slajdów i filmów skupiają szeroką publiczność, silnie wspierają czytelnictwo i rozwój szeroko pojętej kultury.

IMG_1117_3 (1)

Książki

IMG_1977_2

Kawiarnia

IMG_1610_3

Kalendarze i notatniki

IMG_1968_1

Pełna oferta na Latarnia mola